Sık Sorulan Sorular

Cevap:        Elazığ’ın Merkezinde 46 şubemiz mevcut olup hemen hemen tüm mahallelere hizmet vermekteyiz. Bu durum servis ihtiyacını minimum düzeye indirmektedir. Ayrıca servis maliyeti göz önüne alındığında, Misaş’ın ürün maliyetlerini düşmektedir. Bu durum satış fiyatlarına, tüketici lehine indirim ve ucuzluk olarak yansımaktadır.

Cevap:        Misaş Marketler 1989 yılından beri Elazığ’da hizmet vermekte olup eski yapılar ve eski mahalleler market için uygun değildi. Şehrimiz hızla büyümüş ve gelişmiştir. Yeni yapılar oluştukça marketlerimiz daha büyük yerlere taşınmaktadır. 2015 yılında 4 şubemiz daha büyük yerlere taşınmıştır. Şubelerimizdeki fiziki yenilemeler devam etmektedir.

Cevap:        Misaş Marketler 2010 yılında KÜÜM GIDA A.Ş tarafından satın alınmıştır. Şirket sahipleri 10 kişi olup Elazığ’ın köklü esnaflarındandır. Şirket yöneticilerini KURUMSAL Bölümüzden görebilirsiniz.

Cevap:        Misaş Marketler ürünlerin %95’ini Elazığ ili içerisindeki iş yerleri ve esnaflardan tedarik etmektedir.

Cevap:        Personel alım komisyonu belli dönemlerde toplanıp yapılan müracaatları değerlendirmektedir. Değerlendirme neticesinde mülakat yapılmaktadır. Personellerin geçmiş çalışma hayatlarındaki referansları, çalışma ahlakı, çalışkanlıkları, iş tecrübesinin yanında 30 yaşını geçmemiş, erkeklerde askerliğini yapmış, en az lise mezunu şartları aranmaktadır.

Cevap:        Market açılması planlanan il ve ilçelerdeki fizibilite çalışmaları devam etmekte olup, uygun görülen yerlerde ve uygun zamanlarda marketler açılacaktır.

Cevap:        Personelin iş verimliliğinin artırılması için yer değişiklikleri yapıldığı gibi ayrıca yeni işyerleri açılması ya da personellerin bir üst göreve atanması gibi nedenlerle de dönem dönem yer değişiklikleri olmaktadır.